ana sayfa kozmo güncel astroloji mitoloji yeme & içme sağlık & güzellik giyim & kuşam ev & dekor bağ & bahçe forum
Fiziksel Özellikleri  Ölçülü ve  biçimli bir  vücut ve çok  güzel bir yüz.  İşveli ve  çekici gözler. Baştan çıkarıcı tavırlarıyla ile hareket ederler ve konuşurlar. Amaç ilginizi çekip kendileri gibi sizi  de kendilerine hayran bırakmaktır. Karakter Özellikleri Adaletin temsilcisi denge ölçüsü ile terazidir.  Aşk sanat ve tüm değer yargıları bu burç  karakteri ile şekil bulur. Güzellikleri ile etkileyen  teraziler zarif ve kibar insanlardır.Ama  kendilerine hayrandırlar. (Boğalarda öyledir)  Film yıldızı, manken, hukukçu ve yöneticidirler. Temel kaygıları rüya gibi bir hayattır. Yani en  popüler en beğenilen olmak lüks içinde  zahmetsiz, sıkıntısız bir hayat yaşamak. Küçük dansçı  Balerin. İyi, tatlı, akıllı ve cana yakın çocuk.  Erken yaşlarda flörte başlar. Büyük ilgiye ve  hayranlığa ihtiyacı vardır. Ayrı düşme ve yalnız kalma korkusu yüzünden her şeye kolay uyum  sağlar. Uç noktada, kendi görüşlerini  oluşturmakta ve bilinçli bir kimlik geliştirmekte  güçlük çeker. Öğrenmesi Zor Dersler: Çatışmaya  girme isteği, kararlılık. Tasasız, sakin, huzurlu anne Uzlaştırıcı insan. Arabulucudur, her zaman adil olanı arar. Ailede en önemli kural olarak uyum  ve barışı sağlamaya çabalar. Çocuğundaki  artistik yetenekleri geliştirmeye çalışır. Zarif kadın Çekici, samimi, duyarlı, zevk sahibi ve  diplomatik. "Nazik derili" (kırılgan) olabilir  ve kolay alınır. Büyüleyici ve çekicidir,  harika bir flörtçüdür. Kiminle birlikteyse  kendini ona yöneltir, ama derin bir  duygusal düzeyde kendini açmaz. İyi bir  yoldaştır. Gölgesi: Kendisini adamayan,  bağlanmayan birey. Güçlü Yönleri   Diplomat. İsteklerini çekiciliğini  kullanarak kabul ettirmesini  bilir. Gayet zevkli ve estetik  duyarlılığı gelişmiş biridir.  Estetik,artistik ve kültürel  merakları vardır.  Huzurlu,rafine ve zevkli  ortamlara ihtiyaç duyar. Eşine  düşkündür. Sevgi, ilgi, sempati, uyum, şevk  ve çeşitlilik arar. Ödün vermeye her zaman  hazırdır. Kendisini hoşa gidecek bir biçimde  sunmaya (iltifat avlamakta) yeteneklidir. 
Problemli Alanı Ezeli ve ebedi kararsız. Duygusal açıdan istikrarsızdır. Duygularında büyük iniş-çıkışlar yaşar. Gerçekçi  değildir, ilişkilerine ve uyumluluğa bağımlıdır. Bu  nedenle çoğu kez karar vermeyi bilemez. Dış  görüntülerle, biçimle ve dış saygınlığı ile fazla ilgilidir. Temel Prensibi: Her zaman dostane görün.   Yaşam Tarzı: Şık ve seçkin apartman dairesi,  toplantı salonu En belirgin özelliğiniz dostluğu, arkadaşlığı ve iyi  niyeti sevmenizdir. Terazi dostluğun simgesi, Ay ise  duyguların gücüdür. İkisi bir araya gelince karşı  cinsle güçlü ilişkiler kurmanız doğaldır. İnsanları oldukları gibi kabul eden, çoğunlukla  yumuşak başlı insanlardansınız. Hatta, burçlar  kuşağının en anlayışlı tipi sayılabilirsiniz. İnsanlar  size sorunlarını anlattıklarında onları yargılamadan, ilgiyle dinlemeniz, sizi sevilen biri yapar. Ama  sorunlarına çözüm getiremezsiniz. çünkü ilk hareketi  yapmak konusunda biraz çekingen davranırsınız.  Sizi daha çok duygular ilgilendirir.  Başkalarının derdi sizin derdinizmiş gibi  kaygı çekersiniz. Onların maddesel yönden  değil ruhsal dengelerini bulmalarına öğütler  verip yardım edersiniz. Sizin gerçek amacınız ve göreviniz gerek duyulan yerde duygusal  bir uyum oluşturmaktır. Yalnız yaşamaya eğilimli değilsiniz. Çok ihtiraslı  olmasa da romantiksiniz. Duygusal uzlaşmadan  nefret edersiniz. Başkaları tarafından desteklenerek uyarılan başarılarınız vardır. Birlikte çalışmaya  isteklisiniz. Sevilmek ihtiyacı duyarsınız. Bazen  manevraları uygulamaktan çok planlamakta  başarılısınız. Estetik zevkleriniz vardır. Kitap, sanat ve müzikten hoşlanırsınız. Hukuk ve kanuni olaylarla  ortalamanın üzerinde bir oranda uğraşırsınız. Zengin yemeklerden hoşlanıyorsunuz. Kibar, arkadaş canlısı ve incesiniz. Topluluklarda bir  arada olmak, konuşmak hoşunuza gider.  Tartışmalardan vebadan kaçar gibi kaçarsınız. Bir  konuşma sırasında konu çıkmaza girerse ustalıkla  durumu kurtarmaya çalışır, tatlıya bağlarsınız. Sosyal çalışmalara ve eğlenceye  düşkünlüğünüz hafif ve yüzeysel bir karakter yapısı oluşturmanıza neden olabilir.  Gelişmiş duygularınızın yardımıyla,  güzel sanatlarda başarılı olabilirsiniz. Yeteneklerinizi iyi değerlendirir,  fırsatları da kollarsanız bu alanda iyi bir mesleğiniz  olacaktır.  Şık ve moda olan giysilerden  hoşlanırsınız. Terazi burcu erkeklerinin yaşamlarına giren  kadınlar; becerikli, başarılı, yan tutmayan, tatlı,  yumuşak huylu, terbiyeli, ince ve hareketli kişilerdir.  Çabuk etki altında kalır, kendi yararınız için bile  "hayır" diyemezsiniz. Tembelsiniz ve hazır yeme  eğilimindesiniz. Ne pahasına olursa olsun dinginlik  istersiniz. Bu istek yüzünden zengin ve başkaları  tarafından kabul edilen biri olmaya çalışırsınız. Terazi Takım Yıldızı (Libra) En belirgin eş kenar üçgen şeklinde dizilmiş 3 yıldızı  ile tanınır. En parlağı Zuben'dir. Teraziye  benzetilmiştir.
Bazı söylentilere göre deniz  köpüğünden, bir başka söylentiye  göre de içinde bir inci tanesi bulunan  sedefli bir istiridyeden harikulade  güzellikte doğmuştur. Cazibe,  güzellik, aşk, sanat, mutluluk ve  kazanımları yönetir. Jüpiter bu güzellik  timsali kadını aşk ve  döl bereketi tanrıçası  yapmıştır. Jübiter’in  kendisini çok çirkin  olan İfestos (Topal  Vulcan) ile  evlendirmesi  Afrodit'in bir çok  aşk yaşamasına yol açmıştır. Demircilik Tanrısı, topal  Vulcan yada İfestos’tan bir  oğlu olur; aşkı başlatan tanrı  Eros. Daha sonra Mars'a  (Ares) aşık olur. Takan kişiyi  çok çekici kılan bir kemeri  vardır. Güzelliklerin, aşkın ve kadın cinselliğinin  tanrıçasıdır. İstek, tutku, ihtiras ve  eğlenceleri temsil eder. Bu  yüzden sanatı da yönetir. devamı için tıklayınız
Venüs Gezegeni  Gökyüzünün en parlak yıldızının Güzellik Tanrıçasının temsil etmesi yanlış olmasa gerek. Venüs dünya ile neredeyse aynı  boydadır. Çapı 12.100 Km'dir. Kendi  ekseni etrafında 243 günde döner.  (oldukça ağır hareket eder. Dünya aynı  hareketi 23.9 saatte yapıyor) Güneş turu ise 225 gündür. Gezegenin yüzeyi  aslında yanardağ ve kraterlerle kaplı  engebeli ve uzaktan göründüğü kadar  güzel değildir. Bir burçta kalış süresi 19  gündür.
Terazi (Libra) 21 Eylül-20 Ekim yönetici gezegeni		venüs	 grubu			hava	 niteliği			öncü	 enerji karakteri		erkeksi(+)	 uyumlu burçları		kova, ikizler,  			yay, aslan	 dengeliyici burcu		koç	 uyumsuz burçları		oğlak ve yengeç	 rengi			pembe, beyaz	 günü			cuma
terazi burcu genel özellikleri
yay
Güzellik ve Aşk Tanrıçası Venüs (Afrodit)