Fiziksel Yapı Uzun zayıf bir beden ancak en çok farka edilen yönü ciddi ve zeki  bakışlarıyla sizi çarpan çok farklı egzantirik bir enerji. Dikey  yörüngede dönen tek gezegen olan Uranüs'ün evlatlarında aynı farklı ve çekici durumu saptayabilirsiniz.Bu elektrik birazda gergindir.  Karakter Özellikleri  Farklılık bireysellik ve özgürlük kavramları kova insanında egoyu  oluşturur. Uranüs'ün devrimci ruhu ile yaşarlar. Evrensel haksızlığa  başkaldıran engel tanımaz asilerdir. Aile yaşamında ikinci yıldızları Satürn etkilidir ve tutucudurlar.  Astronot, kaşif, astrolog, bilgisayarcı olurlar. Yaşamları özgürlüklerinin peşinde yeni ve farklı olanı aramaktır. Hiç birşey onları bu yollarından çeviremez. Özgürlükleri inatçılığıyla birleşir ve engel tanımazlar. Küçük prens/prenses Erken yaşta yuvadan uçup kendi yolunu çizer. Dünyada bir yabancı,  ama aynı zamanda çok özel olduğunu hisseder. Bir başkasıyla  karşılaştırılmaya tahammülü yoktur. Genellikle ailesine (veya bu  dünyaya) ait olmadığını hisseder. Ayrılmakla ilgili problemi yoktur. Öğrenmesi zor dersler   Normal olmak, uyum sağlamak,duygusal anamda bağlanmak.  Özgürlük Aşığı, Bağımsız Anne/Baba Annelik görevleri ile kendi özgürlüğü ve gelişmesi arasında sürekli bir  çelişki yaşar. Çocuğuna (fazla) özgürlük tanır. Onu iyi bir sohbet ve  tartışma ortağı olarak görür. Çocuğunu çok erken yaşlarda bağımsız olarak yetiştirir. Serinkanlı Daima temas kurmaya, ilham almaya ve aktif olmaya ihtiyaç duyar.  Havalı bir şekilde özgür olmak, bağımsızlığını göstere göstere  yaşamak ister. Sevgili olmaktan ziyade iyi bir arkadaştır. Neticede uzak, mesafeli ve ruhsal anlamda  erişilmezdir. Kolay ayrılır. Gölgesi: Yalnızlık meraklısı Güçlü Yönleri   Bağımsız, orijinal, yaratıcı ve kendine yeterlidir. Gerçekten kimseye ihtiyacı olmadığı  duygusunu verir. Fazla yakınlık ona boğucu gelir. Tüm kapıların ve pencerelerin açık olduğu yerde  rahat eder. Sadece kendi özgür iradesiyle hareket  eder. İlgi odağı olduğu veya baskı altında kaldığı  zaman isyan eder. Yüksek düzlemlerde uçmak ister ve  bu   dünya ile haşır neşir olmayı küçümser. Deneyimlemeyi  sever. Problemli Alanı Anlaşma bozucu, huzursuz, dönek ve taşkın ruhludur. Her zaman  bir antlaşmayı tek taraflı iptal etme serbestliğini gösterebilir.  Yüzeyseldir, yalnızdır ve sıcak, koruyu, duygusal bağlantılardan  mahrumdur. Hiçbir yere ait olduğunu hissetmez, daima yollardadır.  Kendi saplantılı özgürlük tutkusunun kurbanıdır. Temel Prensibi: Gitmeliyim!  
Yaşam Tarzı: Çatı katı, ütopik bulutlar arasında bir yer Çok dengeli ve mantıklı bir kişiliğiniz var. Bir arkadaş olarak çok  tatlı, cana yakın ve huzur vericisiniz. Tek bir eş ya da sevgiliyle  uzun bir süre birlikte olmanız çok zor. Gelenek ve göreneklere  uymazsınız. Bağımsızlık kişiliğinizin en belirgin özelliğidir.  Mantıklısınız. Düşünceleriniz değişik, heyecan verici ve  canlandırıcıdır. Herhangi bir yeniliği kafanızda canlandırmak ve topluma anlatabilmek iyi başardığınız bir konudur. Toplumu  etkileyen güncel düşünceler sizin kafanızdan çıkar. Böyle bir  yeteneğe sahip olmanın bazı riskleri de olacaktır kuşkusuz.  Örneğin anlaşılmaz bir kişi olarak nitelendirilebilirsiniz. Siz bunu  anlar fakat üstünde durmazsınız. Duygusal olarak çözümsel ve tarafsız davranırsınız. Duygusal  olmadan hoşgörülü olabilirsiniz. Nadiren huysuzlaşırsınız.  İdealistliğinizle övünürsünüz. İyimsersiniz. Sosyal bir yapınız  vardır. Birçok arkadaşınız ve tanıdığınız vardır. İyi bir yönetici, vakıf kurucusu ve fon toplayıcısı olabilirsiniz. Krizleri ve zihinsel  özrü olanları yatıştırmaya yönelik özel bir kabiliyetiniz vardır.  Kuvvetli bir kişiliğiniz var. Dışa dönüksünüz. Toplumun radikal  fikirlerinden ziyade geleneksel yapısına yakın olmanız dahi  bağımsızlığınızı hiç bir şekilde engellemez. Bazen biraz kıskanç olabilirsiniz. Tekdüze işlerden çabuk sıkılırsınız. Bireylerle  çalışmaktan çok gruplarla çalışmayı yeğ tutarsınız. Kendinizi ana- baba ya da ailenize değil tüm insanlığa adamak eğilimindesiniz.  Sizi kısıtlayan ve yaratıcı düşüncelerinizi anlamayan eşler size  sinir bozucu gelir.   Olağanüstü olaylarla çok ilgilenirsiniz. Sezgileriniz çok güçlüdür.  Siz bu gücü saklıyor olabilirsiniz ama tüm dünyanın bunları  görmesinin zamanıdır artık. Çağımız bir yandan teknolojik  yeniliklerin diğer yandan gizli kalmış ruhsal gerçeklerin ortaya  çıktığı ışıklı bir çağdır. Politikaya, sosyal ve bilimsel çalışmalara,  yüksek öğrenime olağanüstü ruhsal olaylara  karşı eğiliminiz açıkça görülür. Birçoğunuz  astroloji konusunda bilgilisiniz. Bu  bilgilerinizi gelecekten haber vermeye dek  iletebilirsiniz. Toplumu etkileyecek,  onlarda şok etkisi yaratacak olaylar ve  araçlar üzerinde durursunuz.   Kötü etkiler almışsanız, daldan dala  atlayan bir aylak kişi olabilirsiniz. Hiç  olmayacak işler peşinde koşarsınız.  Arkadaşlarınız büyük bir olasılıkla okuldan ayrılmış, işsiz-güçsüz serserilerdir. Anarşik  görüşleriniz ve düzensiz yaşamınız, yasalarla  başınızın derde girmesine neden olabilir. Kova Takım Yıldızı (Aquarius) Soluk ve kolay görünmeyen yıldızlardır.  Mitolojide tanrılara içki ve su ikram etmek  üzere kaçırılan çoban Ganymede'dir.  Karşılığı Kova Burcu Dünya'ya Mayıs ve Temmuz'da meteor yağdırır.
Gökyüzü tanrısı Uranos'u Gaia doğurmuştur.  Uranos'un evlatlarının yer altında saklanmaya  kalkmasına kızan Gaia'nın desteği ile oğlu Kranos,  babasına karşı ayaklanır. Artık Uranos'un  hükümdarlığı bitmiş Kranos'un devri başlamıştır.  Uranüs gökyüzünü astrolojiyi temsil eder.  Devrimle icatlar ve teknoloji onun  kapsamındadır. Özgürlük ve ilerlemeyi, bireysel  yükselişi de yönetir. Çünkü o ani değişimin  getirdiği yeni bilgininde temsilcisidir. Uranüs  gökyüzünün sınırsız egemenliğine sahip olan  gökyüzü tanrısıdır. (Astrolojide uzayı ve uzay çağını da temsil etmektedir.) Mitolojideki etkisi  ve ağırlığı azdır. Çünkü kendi  hükümdarlığından sonraki hükümdarlıklar  daha yaygın ve etkin bir biçimde  mitolojinin konularını içermektedir.  Ağırlıklı olarak mitoloji oğlu Krons'un  (2.hükümdarlık dönemi) de tahtından  indirilmesiyle başlayan Tanrı Zeus dönemini (3.  hükümdarlık dönemi) kapsamaktadır. Gök tanrısı  Uranüs yeryüzü ana tanrıçası Gea ile evlenir ve  böylece Kiklopes, Titanes ve Gigantos denilen ilahi  varlıklar doğmuştur. Bu ilahlar erkekli ve dişili  cinsiyetlerdeydiler ve aralarında evlenerek  çoğaldılar. devamı için tıklayınız.
vardır. Güneş etrafında 84 yılda döner. Kendi ekseni etrafında 17.2 saatte dönmektedir. Çapı 51.300  Km'dir. Bir Burçta kalış süresi 7 yıldır.
Uranüs
Uranüs Uranüs ana sayfa kozmo güncel astroloji mitoloji yeme & içme sağlık & güzellik giyim & kuşam ev & dekor bağ & bahçe forum
yay
kova burcu genel özellikleri
Uranüs Gezegeni Güneş sisteminin en  aykırı gezegenidir.  Dikey bir eksen ile  farklı bir açıda döner.  Metan gazlarının farklı yansımaları ile mavi -  yeşil renktedir. 21 adet  çok minik uydusu  
kova burcu