ana sayfa kozmo güncel astroloji mitoloji yeme & içme sağlık & güzellik giyim & kuşam ev & dekor bağ & bahçe forum
Güneş Koç burcundaki turunu tamamladı. Bu seneki doğum gününüz biraz kaos içinde geçmiş olabilir. Ay boyunca hissettiğiniz darbeler, kozmosun sizi büyük bir depremden korumasından kaynaklanıyor. Öyle ki, büyük bir kaos yaşatmamak için, bütün aya yayılmış darbeler aldınız. Size karşı direnen insanlar yüzünden önümüzdeki hafta beklenmedik stresler yaşayabilirsiniz. Sukunetinizi koruyun. Siz doğuştan avcısınız ve yolunuza çıkanın ne olduğunu önceden hissedebilirsiniz. Hal böyle iken, gerilim yaratacak hiçbirşey size büyük gelmesin.
Bu dönemde bütün burçlara etki eden, saflaşma sizi de etkileyecek. Kalabalık bir insan grubuyla çatışma olasılığınız var. Ama Jüpiter (şans gezegeni) ve Pluto size olumlu etkiler getirecek. Güneşin 20 Nisan’da burcunuza gireceğini de düşünürsek, yaşanabilecek olumsuzluklar yanında, şansın sizin tarafınızda olduğunu unutmayın. Bu ara arkadaşlarınızla bir seyahat yapmanız olası.
Bu hafta sonu Ay geri çekilip, sonra yeniden Ay dönümleri devam ederken, size etkileri fazla hareket ve koşturmaca olabilir. Soluklanmak için zaman ararken, hazırda bekleyen iş ve planlar için mükemmel zamanlamalar hayatınızı saracak. Önümüzdeki hafta gerçekleşecek gezegen dizilişleri, spratüel ve duyu ötesi olaylara ilginizi artıracak. Meditasyon ve durugörüye merak salıp, bu konularda araştırma yapmak isteyeceksiniz.
Gezegenlerin durumu, sizi düşündüren ve çözüm aradığınız bir konuda bir anahtar sunacak. Önümüzdeki hafta tamamen kozmik ve bilinç ötesi etkiler tüm burçlar gibi sizi de etkileyecek. Bu dönem, daha önce bilip de gündeme getirmediğimiz olayları neden sonuç ilişkisiyle çok kısa zamanda bize sunacak. Bir nevi aydınlanma dönemi olacak. Müttefik bir arkadaşınızla karşılaşabilir yada arkadaş gruplarınızla yeni ve denenmedik maceralar yaşayabilirsiniz.
20 Nisan’da Boğa burcuna geçecek güneş,  felsefe yeteneğinizin ortaya çıkmasına yardımcı olurken, doğuştan Öğretmen olan sizin felsefi paylaşımlar içine girmenize sebep olacak. Hayatı sorgulamaya fazlasıyla başladığınız bu dönem; egzotik bir yere seyahat etmeyi isteyip, evine bağlılığınız yüzünden vazgeçebilirsiniz. Bu dönem eğitimle ilgili planlarınızda olumlu gelişmeler de olacak.
Gezegen dizilişleri önümüzdeki hafta kozmik dünyadan hayatımıza esintiler getirecekken, size de finans kapılarını açacak. Jüpiter (şans gezegeni) size el uzatacak. Siz kazancınıza konsantre olmaya çalışırken, etrafınızda sizden maddi yardım ve destek isteyen insanlar bulacaksınız. Diğer taraftan Boğa Burcuna geçecek Güneş, sizin ipotek ve finans olumsuzluklarınızı çözecek, hatta bir güç ve mirastan faydalanmanızı sağlayacak.
Güneş Venüs ile yapacağı açıyla, romantik ve ilişkiler konusunda size ışık yakacak. Önümüzdeki ay sonuna kadar sürecek bu dönemde sadece romantik değil, iş, arkadaş çevrenizde de olumlu paylaşımlar yaşanacak. Varolan ilişkinizde romantizm ve bir paylaşım sözkonusu olacak, diğer taraftan platonik durumlar flört noktasına gelebilir. Bu dönemde yaşanacak tüm ilişkilerin temeli sağlam ve kalıcı olacak. Dönüşüm ve yenilenmeyi seven yapınız ay sonunda sona ererken, tekrar bu süreci yaşamak üzere başa dönecektir.
Yaşadığınız gergin dönem, yönetici gezegeniniz Jüpiter’in sürprizler sevmesinden kaynaklanıyor. Her ay size bağışladığı bir miktar şansı bu ay değişime zorlayan bir baskı gibi hissedebilirsiniz. Bu dönemi bir korku filmi değil de gerilim filmi gibi düşünüp, Boğa burcuna girecek Güneşin etkisiyle; iletişim ve sağlık durumunuza sağlayacağı faydaya odaklanın. Kendinizi bir SPA merkezine götürüp, stres atabilirsiniz. Buna ihtiyacınız var.
Dünya değişirken, sizin hayatınızdaki depreşmeler biraz daha sarsıcı olmuştur hep. Ne kadar alışmış da olsanız, bu depreşimler kolay atlatılmamış olabilir. Bu sebeple önümüzdeki hafta yaşanacak gezegen dizilişleri sizi daha az etkileyecek hatta fazlasıyla şanslı bir duruma getirecek. Yaptığınız planlar gezegenlerin etkisiyle başka yöne kaydığından, uzun vadeli olaylar için yaptığınız planları tekrar gözden geçirmeniz gerekebilir. Bu çalkalanmayı; eski planları yenisiyle değiştirmeniz için bir fırsat olarak düşünün.
Haberleşme trafiğinin çok yoğun olduğu bir ayı geride bırakıyorsunuz. Evinize ve ailenize fazlaca vakit ayırmanız gerektiğini düşündüğünüz bu dönemde, daha duygusal etkiler yaşamak isteyeceksiniz. Gezegen durumları ağır olaylara işaret ederken, Jüpiter ve Satürn’den alacağınız kozmik destek, yaşanabilecek olumsuzlukların etkisini en aza indirecek. Nostaljik  ruh durumunuz sebebiyle, bu dönem evden çıkmak istemeyeceksiniz.
Kim hayatına küçük bir sihir yada ışık girsin istemez ki? 2 Mayıs’a kadar burcunuzda kalacak olan Venüs, size bu etkiyi yapacak. Büyük ikramiye çıkmış gibi hissedeceksiniz. Dünyayı başka türlü algılamanıza sebep olacak Venüs, dünyanızı, kendi görmek istediğiniz şekle getirebilir. Venüs aynı zamanda gezegenlerin kaotik durumundan sizi koruyacak, olumsuz etkileri en aza indirecek.
20 Nisan’da Boğa burcuna geçecek güneş, kariyer durumunuzla ilgili kararlar almanıza sebep olacak. Kariyerinizde doruk noktasına ulaşmaya çalışırken, Gezegen dizilimleri bu hafta size fazlasıyla hırs, statü konularına odaklanmanıza sebep olduğundan, birkaç merdiven birden atlayabilirsiniz. Kariyerinizdeki bu tırmanışta diğer arkadaşlarınıza da yön göstereceksiniz.
Koç (Aries) 21 Mart-19 Nisan
Yengeç (Cancer) 21 Haziran-20 Temmuz
Aslan (Leo) 21 Temmuz-20 Ağustos
Başak (Virgio) 21 Ağustos-20 Eylül
Balık (Pisces) 21 Şubat-20 Mart
Terazi (Libra) 21 Eylül-20 Ekim
Akrep (Scorpio) 21 Ekim-20 Kasım
Yay (Sagittaurus) 21 Kasım-20 Aralık
Oğlak (Capricorn) 21 Aralık-20 Ocak
Kova (Aquarus) 21 Ocak-20 Şubat
Boğa (Taurus) 20 Nisan-20 Mayıs