koç
boğa
ikizler
yengeç
aslan
başak
terazi
akrep
yay
oğlak
kova
balık
Fiziksel Yapı Cin gibi bakışlara sahip çekik gözler. Beyaz ten köşeli bir  çehre. Konuşkan ve çabuk temas kuran akılcı tavırla  yaklaşan meraklı bir insan tipi. Karakter özellikleri  Zeki, meraklı, pratik, huzursuz ve çalışkan. Uyumlu ve  dostlukları güvenilir insanlar. Çocuklarına ve zor durumdaki insanlara karşı  merhametli. Hatta kendisini feda eden.  Başak burcunun yaşamı mükemmeli yakalamak istemi  üzerine inşa edilmiştir. Maddesel güven ve önlemler  sağlamak uğraşına dayanır. Vicdanlı çocuk Dikkatli, eleştirel gözlemci, biraz çekingen ve zeki. Her  şeyi doğru yapmaya, faydalı ve yardımcı olmaya çalışır. Başkalarına yardım ederek ve kendisine verilen ödevleri  dürüstçe yerine getirerek takdir toplamak ister. İçine  kapanmaya ve özünü inkar etmeye yatkındır. Temizdir. Öğrenmesi Zor Dersler   İçinden geldiği gibi davranma, hoşgörü, yüce gönüllülük.   Becerikli ve Güvenilir Anne   Hünerli, hızlı, bilinçli, mantıklı, kontrollü ve temizdir.  Sağlıklı beslenmeyi ve sağlıklı bir yaşam biçimini çok  önemser. Çocuğuna sağlıklı ve antrenmanlı olmayı ve  günlük işleri zorlanmadan başarmayı öğretir. Bazen  fazlası endişelidir. Evin akıllı, gayretli hanımı. Güvenilir, pratik, anlayışlı,  bazen biraz mesafeli, sert ve içine kapanıktır.  Karmaşadan ve karmaşık duygulardan korkar. Her şeyi  düzene sokmak ve böylece her şeyin kontrol altında  olduğuna kendini inandırmak ister. Gölgesi: Titiz, ince eleyip sık dokuyan.   Güçlü Yönleri   Düzenli insan. Mantıklı, sağlıklı ve oldukça  alçak gönüllü yaşamak için içten gelen bir  dürtüye sahiptir. Gerekli olanı  kabullenip uyum sağlamaya isteklidir.  Kendini ve başkalarını eleştirmeye  eğilimlidir. Düzeni, temizliği ve hijyeni çok  sever. Güvenliğe büyük ihtiyaç duyar.  Olağanüstü güvenilirdir. Problemli Alanı Aşırı mükemmelliyetçi. Düzene, kusursuzluğa,  sağlığa abartılı düşkünlüğünü eleştiri  bağımlılığıya birleştirir. Duyguları donuk ve  bastırılmıştı. Cinsel takıntıları ve sınıflandırmaya yatkın bir zihniyeti vardır. Temel Prensibi   Öngörü (basiretlilik) sonradan anlamaktan daha iyidir.   Yaşam Tarzı: Ekolojik prensiplere göre inşa  edilmiş bir ev.  
Burçlar kuşağının hiç yakınmadan, verimli  olarak çalışan bir işçisisiniz. Birçok yönden  güven verici, çaba harcayan, çok titiz, pratik ve iyi bir memursunuz. Çekingen bir görünüşünüz  var. Bu, öz güven eksikliğinden, annenizin  etkisi altında ezilmekten, sizde olumsuz iz  bırakan olaylardan ya da sizde hep kusur  bulmayı huy edinmiş bir yakınınızın etkisinden kaynaklanabilir. Aile yaşantınızda sevgi  sıcaklığından yoksun kalmanız da bu durumu  yaratabilir. Kendi duygularınızı kavrayamamış olmanız, başkalarının duygularını  anlayabilmenizi zorlaştırır. Duygularınızı kontrol altında tutar ya da öyle görünürsünüz. Kendinizi başkalarının fikirlerine karşı sürekli  savunursunuz. Utangaçsınız. Romantizmden  çok merhamete yönelen bir ihtirasınız vardır.  Mizah duygunuz alaycılığa kaçar.  Çözümselsiniz. Ciddisiniz fakat bazı zamanlarda da  şaşılacak kadar gerçeklerden uzaklaşırsınız. Genelde en iyi bildiğiniz konuda yaratıcısınızdır. Kolayca adapte olursunuz. Titizsiniz. Sömürüden alınırsınız. Kitaplardan, yazmaktan ve seyahatten hoşlanırsınız. Hayvanları seversiniz. Tümüyle  rekabetçi değilsiniz. İdealistsiniz. Düşünce ve hislerinizi  açıkça söylersiniz. Temelde entelektüel bir kişisiniz. Elde ettiğiniz bilgileri  yalnız aktarmak için toplamaz, öğrendiğiniz her şey için  uygulama alanı bulursunuz. Sağlığınıza karşı titizsiniz.  Temizliğe çok önem verirsiniz. Üstünüz-başınız, eviniz pırıl  pırıldır. Beslenmenize dikkat etmenize karşın mide  bozukluklarından acı çekmeniz olasıdır. Belleğiniz çok iyi çalışır ve çabuk öğrenirsiniz.  Hünerlerinizin çoğunu arkadaşlarınız bilmeyebilirler. Bunun  nedeni alçak gönüllülüğünüzde aranmalıdır. Sizin  anlaşılmaz bir biçimde kendi kendinizi alçaltan bir  tutumunuz vardır. Gösterişi pek sevmezsiniz.  Paraya özel bir tutkunuz yoktur. Yaptığınız işin  karşılığı olan paradan başkasını istemezsiniz.   Düzenli çalışır ama biraz soğuksunuz.  Bu  kadınlar erkeklerle olan ilişkilerinde duygusal olmaktan  çok akılcıdırlar. Sevmeye başlayabilmeleri için çok derin bir heyecan  duymaları gerekmektedir. İnsanları sürekli eleştirir ve  bağışlamazsınız. Yanlış gördüğünüz huylarını düzeltmeye çalışmanız sizi kusur bulucu ve itici bir tip yapar. Ay kötü  etkiler almışsa eleştirileriniz acımasız olur. Aile yaşamınız sürekli çatışmalar ve üzüntüler içinde geçebilir.  Başkalarının işine burnunuzu sokmanız yüzünden başınız belaya girebilir. Hastalıklara karşı oldukça kuruntulu bir  tutumunuz var. Başak Takımyıldızı (Virgo) Başak Takımyıldızının en parlak yıldızı Spica'dır. Bu yıldız bizim Güneş'imizden 2000 kat daha parlaktır. Bu muazzam  bir ısıda demektir.Bu yıldız Dünya'dan 220 trilyon Km  uzaktadır.Yani Güneş'ten 1,5 milyon kez daha uzakta.
Merkür Güneşe en yakın bu minik  gezegen çapı 880 Km'dir.  Yüzeyi Volkanik etkinliklerin  olmadığı ölü bir görünümdedir. Kendi  ekseni etrafında 559 gün,  Güneş'in çevresinde ise 88  günde döner.
Hermes Zeus'un oğlu olup "Tanrıların  Habercisi" diye anılan Hermes (Merkür) tüm zihinsel  etkinlikleri; düşünme, konuşma,  öğrenme, okuma, yazma ve  iletme (ulak, gambazlık ve  yolculukları da) yönetir. Ayrıca  hırsızlık, ticaret ve hitabet  tanrısıdır da. Zeus Atlasın kızı Meay'ya aşık olur ve  ilişkilerinden Hermes doğar.  "Ayağına, eline, diline  çabuk" Hermes tanrıların  habercisidir. Aynı zamanda  hitabet (konuşma, söylev)  tanrısıdır da. Cennet ve  gökyüzünün haberciliğini yapar,  ölülerin ruhlarını öte aleme taşır. Merkür (Hermes)  güneşe çok yakın  oluşuyla zihni temsil  eder. Objektif saf mantığın  temsilciliğini yapar. Çok  hızlı hareket eder, akıl verir ve çözüm üretir, çıkarları  gözetir. Arp aletinin  mucididir.   Bazı zar oyunlarını ve  kumarı da temsil eder. devamı için tıklayınız
yönetici gezegeni		merkür	 grubu		toprak	 niteliği		uyumlu	 enerji karakteri		kadınsı (-)	 uyumlu burçları		oğlak, boğa,  		yengeç, akrep	 dengeliyici burcu		balık	 uyumsuz burçları		yay ve ikizler		 rengi		bej günü		çarşamba	  Başak (Virgio) 21 Ağustos-20 Eylül ana sayfa kozmo güncel astroloji mitoloji yeme & içme sağlık & güzellik giyim & kuşam ev & dekor bağ & bahçe forum