Kronos (Satürn) ile Rheia'nın oğlu  Zeus (Jüpiter) ve Poseidon (Neptün)'  ün kardeşidir. Diğer kardeşler  yeryüzünü paylaşırken ona da ölüler  diyarı kalır. "Yeraltı ve ölüler diyarı  Tanrısı" adıyla anılır. Ölüler diyarı olan memleketine puslubir nehir olan Styx  ile geçilir. Pluto ölüm, yeraltı  dünyasının gizliliklerini ve iktidar  mücadelelerini yönetir. Cinayetler ve  skandallar onun işidi (Ölüm ve Ahiret  Tanrısı Hades). Kronos ve Gea'nın  oğlu, Zeus'un ve Poseidon'un  kardeşidir. Hades, Zeus'un kızı  Persofoni'yi Ahirete kaçırarak evlenmiş ve onu Ahiret Kraliçesi ilan etmiştir.   Tanrıça Eris Eris, kavga ve nifak tanrıçasıdır. Kendisi kavgacı olduğundan hiç bir toplantıya çağrılmazdı. O da, üzerinde "üç güzele" yazılı altın elma göndererek, ortalığın karıştırmasına, böylelikle de Troya savaşının başlamasına neden olmuştur. önetir. devamı için tıklayınız
yay
Fiziksel Özellikleri  Oldukça soğuk kanlı ve tepkisiz duruşun altından yayılan  manyetik bir enerjiyi akrep burcu insanının nemli ve delip geçen  bakışlarından alabilirsiniz. Çok güzel bir parlaklığa sahip gözleri  inceleyerek bakar. Orta boylu esmer veya kızıl saçlı olurlar. Karakter Özellikleri  "Güçlü, büyüleyici, erk sahibi anne, korkunç, kötü cadı" Soğuk kanlı, sabrı azmi ve tutkularıyla dikkat çekerler. Herşeyi çok istemesinin ardında çok derin hisler ve dürtüler yatar. Psikolog,  dedektif veya büyücüdürler. Sezgileri de nefretleri de ölümünedir.  Hayatın ölümle olan çok sıkı yakınlığını hatırlayarak amaçlarına çok sıkı yapışarak yaşarlar: ya hep ya hiç. Gizemli çocuk  Annesi ile yoğun bir ilişki kurmak, onunla çatışmak, onu  kışkırtmak ve hissetmek ister. Aile atmosferini ve ebeveynleri  arasındaki ilişkiyi sezinler. Yasaklara, tabulara, bilinçaltına ve  cinselliğe erken yaşlarda merak sarar. Keşfetme dürtüsüne  sahiptir. Yıkıma yol açacak ölçüde şiddetli öfke krizlerine girebilir.  Bu yüzden bütün oyuncağını parçalar. Göbek bağını kesmek ömür boyu sürecek bir iş olabilir.   Peri (Kara) Anne Çocuğuna duygusal açıdan bağlıdır ve kendisini adamıştır. Çocuğu ile ilgili her şeyi bilmek ister ve ona hiçbir sır bırakmaz. Zorlayıcı,  ama aynı zamanda yok edici olabilir. Çocuğunu sürekli duygusal  bağımlılık altında tutma eğilimi gösterir. Prensiplerine gelince  acımasız ve ödünsüzdür. Siyah Madonna  Yılan kadın, örümcek kadın ve esrarengiz ayartıcı. Daima duygularını vurgular. Büyüleyici, gizemli, derin ve  tutkuludur. Sahiplenici, yok edici ve karşı konulmazdır. Gölgesi: Kötü Cadı  Güçlü Yönleri   Tedavici. Güçlü içgüdüsel yapısı dilekleri gerçekleştirme yeteneği  ile birleşmiştir. Güç sahibi olmanın çekiciliğine karşı koyabilir ve  sipiritüel gücünü tedavi amacıyla kullanabilir. Benliğinin  üstesinden gelebilir. Yeni güçleri bıkmadan, yorulmadan seferber  eder. Tüm tabular onu cezbeder. Problemli Alanı Güç manyağı. Herkesi fethetmek ve kendine bağımlı kılmak ister. Aşırı kıskançtır, affetmez, intikamcı ve güce takıntılıdır. Eşinden koşulsuz bağlılık bekler. Sık sık depresif, melankolik havalara girer. Fazlasıyla gizli kapaklıdır. Kontrol etme duygusuna bağımlıdır.  Bazen kendi sevdiği şeyleri bile yok edecek kadar yıkıcı bir gücü  vardır. Bir zehir küpüdür. Temel Prensibi   Bunun içinde veya altında ne olduğunu bilmek isterim. Hiçbir  zaman ucunu bırakmam.  
Yaşam Tarzı: Büyülü bir kale veya Drakula'nın şatosu Duygulu Ay için bu zor bir konumdur. Karakterinizde fanatikliğe  varan bazı aşırılıkların bulunması olasıdır. Hizmet vereceğiniz  herhangi bir çalışma alanı bulduğunuz zaman hiç yolunuzdan  sapmadan bu işi yürütürsünüz. Sizde her an saklı duran bir enerji  vardır. Bunu olumlu kullanmazsanız birçok sorunlarla  karşılaşabilirsiniz. Cinsel zevklerinizi doyurmak için elinizden  geleni ardınıza koymazsınız. Belki de bu yüzden kendinize eziyet edeceksiniz.   Seks yönünüz güçlüdür. Ruh haliniz birden geniş değişiklikler  gösterir. Kontrol etmekten hoşlanırsınız. Şaşırtıcı zorlukların  üzerinden gelme kabiliyetiniz vardır. Sır saklarsınız. Başkaları  hakkında bilgi almaya ilgi duyarsınız. Kavgacısınız. Bırakılması zor istenmeyen huylarınız vardır. Çözümünü düşünemediğiniz olaylar karşısında ya da olay hakkında size hiçbir şey anlatılmadığında fazlasıyla paniklersiniz. İnsanlarla iyi uyuşan bir duygusal  karakteriniz var. Ölümden sonraki yaşam ile ilgiden ziyade bu  dünya zevkleri ile daha ilgilisiniz. Akıllı ve mekanikçi veya iyi bir  zanaatkarsınız. İç güdüleriniz kuvvetlidir. Hareketli, yaratıcı ve  aşırı tutkuları olan bir kişisiniz. Gizli duygu ve düşüncelerinizi  kimseye anlatmazsınız. İnsanların hakkınızda ne kadar bilmelerini istiyorsanız o kadarını açıklarsınız. Birçok konuda düşüncesizce ve birden hareket edersiniz ancak konu gizli duygularınız olduğu  zaman hemen kendinizi tutarsınız. Kendi kendinize yaptığınız bu baskı sizde dışarı atılması gereken büyük bir enerji birikimi yapar. İçki ve uyuşturucu maddelere düşkünlüğünüz olabilir. Hain, kinci,  öç alıcı ve ezicisiniz. Size karşı çıkanlara kin ve öç dolu bir tepki  gösterirsiniz. Yeteneklerinize büyük güveniniz olduğundan yalnızlık sizi sıkmaz. Daha çok kendi başınıza  çalışmak istersiniz. Çok çabuk sinirlenen,  sözünü sakınmayan, patavatsız bir  yaradılıştasınız. Çok konuşmazsınız ama sizi öfkelendiren bir oldu mu  karşınızdakini konuşmanızla yaylım  ateşine tutarsınız. Düşüncelerinizi yararlı (kendinize)  biçimlerde sınıflandırmayı başarırsınız.  İradeniz çok güçlüdür. Erkekseniz, yaşamınıza giren kadınlar tutkulu, zeki ve yürekli olur,  isteklerini elde etmek için gerekirse hileli  yollara başvurabilirler. Ay kötü etkiler almışsa  baştan çıkmış, cinsel konularda soysuzlaşmış  bir insan olabilirsiniz. Kendi çıkarlarınız için en  iyi arkadaşlarınızı arkadan vurabilirsiniz. Bir  kadın tarafından aldatılabilir ya da ömür boyu  kadınların dostluk ve arkadaşlıklarından yoksun kalabilirsiniz.   Akrep Takım Yıldızı (Scorpius) En parlak yıldızı Antares'dir. Akrebin kalbi  olarak tanımlanır. Daha sonra kuyruk ve  iğneyi oluşturan irili ufaklı kıvrılarak  dizilmiştir. Mitolojide akrebe karşı  hizasında bulunan Avcı Takımyıldızı tarafından alt edilerek o bölgeye  atılmıştır.
Pluto Eris Pluto Eris Pluto ve Eris Güneş sisteminin en dış gezegeni, Güneş'e uzaklığı 5.900.000.000 Km'dir.  Dünya'dan ve Güneş'ten en uzak en yanlız gezegendir. Oldukça küçüktür çapı 2300 Km'dir. Güneşin etrafında 248 yılda döner. Choron adlı uydusu vardır. Bir burçta kalış süresi 20.65 yıldır.  Bilim adamlarının keşfiyle güneş sistemini sarsan ve bu sene 9. gezegen Plüton'u sistemden atan yeni cüce gezegene Yunan tanrıçası Eris'in adı verildi.  Yunan mitolojisinde kavga ve nifak tanrıçası olarak bilinen Eris adının verildiği Uluslararası Astronomi Birliği tarafından açıklandı. Birlik, bundan haftalar önce Çek Cumhuriyeti'nde yaptığı toplantıda yeni tartışmalı kurallar çerçevesinde Plüton'u gezegenlik statüsünden çıkarmıştı. Plüton'dan yaklaşık 115 kilometre daha geniş olan Eris, güneş sistemindeki en uzak gezegen olarak biliniyor. Eris'in güneşten uzaklığı 14,5 milyon kilometreyi buluyor.
Tanrı Hades
ana sayfa kozmo güncel astroloji mitoloji yeme & içme sağlık & güzellik giyim & kuşam ev & dekor bağ & bahçe forum
akrep burcu genel özellikleri
yönetici gezegeni pluto ve eris grubu su niteliği sabit enerji karakteri kadınsı (-) uyumlu burçları balık, yengeç, oğlak, başak dengeliyici burcu boğa uyumsuz burçları aslan ve kova rengi siyah, kırmızı günü salı
Akrep (Scorpio) 21 Ekim-20 Kasım
akrep